К основному контенту

5 ПИТАНЬ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ОБРАТИ ПРОФЕСІЮ



1. Що вам подобається і що добре виходить?
Треба йти за своєю мрією — ця порада відома всім. Але як бути, якщо обрати одну мрію не виходить? Або якщо вона недосяжна — як, наприклад, стати новим Стівеном Кінгом?
Тоді варто розглядати свої прагнення і бажання в цілому як відправну точку для вибору майбутньої професії. Мрієте стати схожим на Кінга? Розділіть цю пристрасть на дві частини: писати і редагувати. Визначте, що з цього вам подобається більше і обирайте свій шлях: журналіст, копірайтер, web-райтер або редактор. 
У вас краще виходить давати конструктивну критику і допомагати писати іншим? Тоді подумайте про викладацьку діяльність. А може, вам більше подобається занурюватися в предмет і вивчати спеціальну літературу? Тоді подумайте про професії технічного редактора або фахівця з галузі науково-популярної журналістики.
Як дізнатися, що у вас найкраще виходить? Спробуйте врахувати погляд з боку — запитайте про це своїх друзів, знайомих, членів сім'ї. Склавши список, поверніться до попереднього етапу і скоректуйте напрямок. Для цього потрібно відшукати точки, в яких те, що ви любите, і те, що вам краще вдається, збігаються. Саме там знаходяться кращі перспективи для розвитку. 
2. Ви граєте, щоб виграти або щоб не програти?
Правильна мотивація — запорука того, що робота буде приносити задоволення. При цьому у різних людей може бути різна мотивація: одні прагнуть до досягнення результату, а інші — до запобігання провалу.
Люди, які люблять досягати - класичні винахідники і підприємці. Вони працюють швидко, використовують нові можливості і мислять абстрактно. Як правило, люди цього типу імпульсивні, оптимістичні і схильні робити помилки. 
Люди, для яких головне — запобігти провалу, навпаки, обережні і розважливі. Вони мислять аналітично, вважають за краще планування, надійність і грунтовність. 
Як це допоможе звузити кількість відповідних професій? Першим не підійде нормований робочий день в офісі, їм потрібне творче оточення, можливість ризикувати. А другі будуть успішніше на роботі у великій компанії, а не в рамках запуску власного стартапу. 
3. Яке оточення вам підходить?
Те, в якому середовищі вам буде комфортніше працювати, теж має значення. Щоб відповісти на це питання, можна пройти стандартний тест, що визначає тип особистості за методологією Майерс-Бріггс. Найважливіше, що варто визначити: ви інтроверт або екстраверт? Адже два цих типу сильно розрізняються з точки зору потреб. 
Інтровертам, наприклад, більше підійде атмосфера лабораторії або дослідницького центру, а екстраверти будуть відчувати себе в шумному офісі продажів як риба в воді. Варто брати до уваги і такі фактори, як необхідність виступати публічно, робота в тісній взаємодії з командою, часте спілкування з клієнтами - екстраверти і інтроверти сприймають все це по-різному.
4. Який спосіб життя вам хочеться вести?
У більшості професій кар'єра починається з декількох років важкої, наполегливої праці при меншому рівні зарплати, ніж хотілося б. Тому варто подивитися на тих, хто вже досяг успіху в цій сфері, і зрозуміти, чи підходить вам такий спосіб життя. Ось на що варто звернути увагу. Чи є у цих людей вільний час або вони працюють без вихідних і перерв? Часто вони їздять у відрядження? Чи достатньо вони заробляють? Йдеться про те, щоб встановити собі планку не тільки за рівнем заробітку. Потрібно брати до уваги інші фактори, які впливають на те, наскільки робота виявиться здатна приносити вам радість. 
Наприклад, ви хочете в кінці робочого дня вимикати «режим професіонала» і повертатися до життя поза офісом — ходити в кафе, театр, подорожувати, проводити час з сім'єю. Тоді вам потрібна робота без відряджень, з нормованим робочим днем і достатнім рівнем зарплати. Це означає, що вам навряд чи підійде професія фінансового аудитора з частими поїздками в регіони і понаднормовими годинами роботи над проектами. 
5. Де ви хотіли б жити?
Не для кожної професії цей фактор має значення, але іноді місце проживання важливо — особливо якщо спеціальність пов'язана з певним регіоном. Якщо ви хочете працювати в індустрії моди (в тому числі і в глянцевих журналах), вам варто переїхати в столицю. Подобаються професії, пов'язані з морем? Значить, потрібно вирушати на узбережжя. Приймайте до уваги і чинники, пов'язані зі способом життя. Ви хочете бути активною, культурною людиною, ходити в театри, на концерти, відвідувати виставки? Або вам більше подобається сільська місцевість? Про це теж варто подумати — і вибрати: стати лікарем загальної практики і працювати в сільській лікарні або ж стати нейрохірургом і працювати в високотехнологічному столичному медичному центрі. 
Вибір професії — це важка справа. Потрібно враховувати дуже багато: ваші здібності, можливості, потенційний рівень доходу, престижність професії і ваш інтерес до неї. Варто подумати також і про спосіб життя, про те, де ви хочете жити. Гроші — це не все. Душевне задоволення від роботи є не менш важливим, ніж рівень доходу. 


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Урок курсу «Мистецтво» 10-А клас 15.05. ТЕМА: Мистецтво індійського культурного регіону Індійська кіноіндустрія

На допомогу:  https :// www . youtube . com / watch ? v =6 JpJefqBz 1 s https :// www . youtube . com / watch ? v =-2 WTvyU 85 xA Теми танців — сюжети легенд, епічних творів, наприклад «Рамаяни», та ін., підказані природою, життям (жнива, риболовля, ринок, ремесла, побут тощо). Класичний танець поділяють на кілька стилів. Філософські ідеї через танцювальну символіку втілено у відомій бронзовій статуетці «ШиваНатараджа» (ХІ ст.). Танцівник розміщений у колі — німбі з вогню — і втілює велич руху Всесвіту. Шиву зображено із двома парами рук у характерних жестах: одна ліва тримає вогонь — символ очищення; друга ліва, що нагадує хобот слона, — символ сили та влади; одна права тримає двосторонній барабанчик — символ пробудження; друга права — жест підбадьорення. Волосся розвіюється, передаючи божественну енергію. Скульптура поєднує релігійні, філософські, естетичні уявлення індусів. Цей образ став метафорою космічного руху. Скульптура Калідаса Статуетка танцюючого Шиви Рабіндранат Та

Моя самоосвіта в "PROMETHEUS"і