К основному контенту

 

Інформація для учениці 9-В класу з написання наукової роботи МАН. Ми продовжуємо досліджувати тему, тому пропоную опрацювати наступний матеріал.

«Характеристика підліткового віку»

                 Взагалі, ж що означає поняття «підлітковий вік»? З точки зору біології – це період, коли розпочинається статеве дозрівання. З точки зору правознавства – це початок такого віку, коли дитина сама здатна відповідати за свої вчинки перед законом. А що ж до психології?

                    З точки зору психології підлітковий вік – це період, який характеризується виходом дитини нову соціальну позицію, пов'язану з пошуком свого місця в суспільстві. Для підлітка відбуваються зрушення в шкалі цінностей. Він починає дивитися на світ вже зовсім під іншим кутом і порівняння себе з дорослими і молодшими дітьми приводить підлітка до висновку, що він вже не дитина, а радше дорослий: він починає відчувати себе дорослим, прагне до визнання оточуючими його самостійності і значущості. І маленькими, але впевненими кроками, підліток іде до дорослого життя. Відповідно і починають приходити серйозніші проблеми, ніж були раніше.

             Порівнюючи себе з дорослим, на думку Д.Б. Ельконіна, підліток доходить висновку, що між ним і дорослим ніякої різниці немає. Він починає жадати від оточуючих, щоб його більше не вважали маленьким, він усвідомлює, що також володіє правами. Центральним чи провідним новоутворенням підліткового віку, у такому разі, постає виникнення уявлення про себе як «не дитину». Підліток починає почувати себе дорослим, прагне бути й вважатися дорослим, він відкидає свою належість до дітей, але у нього ще немає відчуття справжньої, повноцінної дорослості, проте є величезна потреба у визнанні його дорослості оточуючими.

                  Підліткова криза (одна з вікових категорій дітей) позначається періодом 15-17 років. Причини кризи підліткового віку пояснюються психологами по-різному.  На думку Стенлі Холла, Зигмунда Фрейда, криза підліткового віку біологічно зумовлена і тому є неминучою, виявляючись обов'язково в усіх підлітків. Ці психологи аргументують свою позицію тим, що в організмі підлітка неминуче відбуваються глибокі перетворення, які впливають на його переживання і психічний розвиток. Л. С. Виготський наголошував на тому, що причина кризи підліткового віку полягає в неузгодженості процесів статевого дозрівання, загальноорганічного розвитку та соціального формування. Нині ця суперечність, зумовлена випередженням статевого дозрівання, має особливо гострий характер.

Водночас, дослідження вітчизняних психологів показують, що криза підліткового віку також не є обов'язковою для нашого суспільства, а залежить від успіху в перебудові системи взаємин підлітка з дорослими (Т. В. Драгунова, Д . Б. Ельконін).

           Криза підліткового віку  з'являється тоді, коли дорослі не змінюють своєї поведінки у відповідь на появу в підлітків прагнення до нових форм взаємин з батьками та вчителями.

Переглянути і опрацювати матеріали за посиланням:

 http://megasite.in.ua/40602-vihovannya-samostijjnosti-poradi-batkam-ditejj-riznogo-viku.html.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Урок курсу «Мистецтво» 10-А клас 15.05. ТЕМА: Мистецтво індійського культурного регіону Індійська кіноіндустрія

На допомогу:  https :// www . youtube . com / watch ? v =6 JpJefqBz 1 s https :// www . youtube . com / watch ? v =-2 WTvyU 85 xA Теми танців — сюжети легенд, епічних творів, наприклад «Рамаяни», та ін., підказані природою, життям (жнива, риболовля, ринок, ремесла, побут тощо). Класичний танець поділяють на кілька стилів. Філософські ідеї через танцювальну символіку втілено у відомій бронзовій статуетці «ШиваНатараджа» (ХІ ст.). Танцівник розміщений у колі — німбі з вогню — і втілює велич руху Всесвіту. Шиву зображено із двома парами рук у характерних жестах: одна ліва тримає вогонь — символ очищення; друга ліва, що нагадує хобот слона, — символ сили та влади; одна права тримає двосторонній барабанчик — символ пробудження; друга права — жест підбадьорення. Волосся розвіюється, передаючи божественну енергію. Скульптура поєднує релігійні, філософські, естетичні уявлення індусів. Цей образ став метафорою космічного руху. Скульптура Калідаса Статуетка танцюючого Шиви Рабіндранат Та

Моя самоосвіта в "PROMETHEUS"і