К основному контенту

 

Заняття за програмою «Корекція розвитку. Розвиток особистісної сфери»  для дітей 5-Б та 5-Г класів

Мета: розвивати мислення, увагу, мовлення, просторову орієнтацію,  дрібну моторику рук; вчити зосереджуватися на сприйнятті цілого, розподіляти й переключати увагу, аналізуючи зовнішній вигляд, колір об’єкта; сприяти розвитку смислової пам’яті, спостережливості, вольової регуляції, довільності психічних процесів; формувати позитивну навчальну мотивацію.

Хід заняття

1.                   Ритуал привітання.

2.                        Вправа на розвиток уваги  «Хто швидше?»

              Учням пропонується  якнайшвидше і без помилок намалювати кружечки певного кольору під відповідними песиками (за зразком).

1.                       Вправа на розвиток дрібної моторики

Дітям потрібно обвести малюнок по контуру

1.                  Робота з казкою.

1)      Діти розглядають малюнок до казки.

 

1)      Психолог читає казку:

Петрик, Собака й Кошеня

Маленький хлопчик Петрик ішов стежкою в саду. Бачить, біжить назустріч кудлатий собака.

Петрик злякався, хотів тікати. Та раптом до його ніг притулилось маленьке кошеня. Воно втекло від собаки й просило Петрика: захисти мене, хлопчику, від цього страшного звіра. Стоїть Петрик, дивиться на кошеня, а воно підняло голівку і жалібно нявчить.

Петрикові стало шкода кошеняти. Він узяв його на руки і хоробро пішов собаці назустріч.

Пес зупинився, злякано глянув на Петрика і сховався у кущах.

2)      Запитання до дітей:

·         Де зустрів Петрик собаку?

·         Чому хлопчик не втік від собаки?

·         Кого захистив хлопчик?

·         Що відчув Петрик, коли побачив собаку? А коли побачив кошеня?

·         Що відчув хлопчик, врятувавши кошеня?

·         Як ви думаєте, чи наступного разу Петрик злякається собаки?

3)      Повторне читання казки з націлюванням учнів на необхідність переказу казки.

4)      Переказ казки дітьми.

5)      Відтворення емоцій головного героя.

ü  Покажіть вираз обличчя Петрика, коли він побачив собаку.

ü  Який вираз обличчя був у хлопчика, коли побачив кошеня та воно притулилось до нього?

ü  Яким було кошеня, покажіть.

ü  Продемонструйте, як хлопчик з кошеням на руках пройшов мимо собаки.             

1.                       Фізкультхвилинка

2.                       Вправа  «Підбери за змістом»

1.                       Вправа «Загадкові тварини»

Дітям пропонується назвати тварин, з чистин тіл яких художник склав фантастичну тваринку. 




1.                  Вправа «Назви одним словом»:

        собака, кіт, корова, свиня

        шафа, стіл комод, стілець

        жовтий, синій, зелений. фіолетовий

        ромашка, троянда, конвалія, підсніжник

        автобус, тролейбус, трамвай, поїзд

        окунь, карась, щука, сом 


2.                  Склади речення зі словами: дівчинка, дерево, сонце 


3.                  Вправа «Намалюй за схемою»

                     Рефлексія  заняття:

v     Що сподобалось сьогодні на занятті?

v     Що було важким?






 


