К основному контенту

 Заняття для учня 5-Б класу з «Корекції розвитку»

Мета: - розвивати концентрацію та стійкість уваги,

-       вчити зосереджувати та розподіляти увагу,

-       збагачувати словниковий запас,

-       розвивати комунікативні навички,

-   вчити аналізувати свої помилки.

Хід заняття.

1 .Гра'ТІриємні побажання".

Мета:розвивати стійкість уваги,розвивати комунікативні навички; розвивати увагу та повагу у спілкуванні.  Діти по черзі бажають один одному або всім зразу щось приємне,але необхідно дотримуватись двох правил: - не використовувати слово"бажаю", - не повторювати того,що вже бажали.

 Інструкція. Учасники по черзі, торкаючись до рук один одного, називають їхні імена і промовляють ласкаві слова.

2.Вправа"Зашифруй". Мета:розвивати концентрацію та стійкість уваги.

а)Дітям пропонують записати числа від 1 до 50 ,пропускаючи кожне 5-е число н-д. 1,2,3,4, 6,7,8,9,11...)

б)Закодувати цифри за зразком: 1   234567890 .  - = .. х !   + : !! *

в)Взаємоперевірка.

 Вправа 3.  «Танграм з буквами. Хто швидше?»

 Мета: удосконалювати розвиток переключення і розподілу уваги.

           Інструкція. Учасникам пропонується якнайшвидше і точніше у тексті бланка закреслити букву «к» вертикальною рискою, а букву «р»- горизонтальною. Час виконання завдання 7 хвилин.

                                               Бланк з літерами

Н К Л І С Н Л С А К Е К Х Е В С К Х Д Р К М Б Е Г К З Р У Ц В Х Е І С Т Л В К Ш Ю Ю Г К П У В Г Л Д Т С Я К Ш В О Л Я Б Ж С Н А У Х С Р К Л М В З Г Л П О А О Ф О Х Ь М В К Л Н М Ч К Л Р Т К С В Х Е О В Л К Т Ч К Л Х Д Б В Н К А С В И З Д Г К В Л Т К В Т Е С Н А І С Е К Н У Х Н А С Н И В П Е І Т Х Д Б Ю Ж Ь Л Щ Г О Ш Л О Г Р И Н П М А Е К С В Ц Ф П К М І Н О Р Т Л З Ю Х Т К К Н М У Н Г Ш З Д Л Х О Б Р М П С К В Ф А У М С Н К Т К Л Д З Х Б Т К В У З Н А Л І Д І М Р А Н К В Д Ш Б Т С В Ф Х Б К І Л А К С Ш О В Х К О Л Б А Н О В С П Л О Й Ш Р А Л К О С Т Д І Б К П С В Б Г Л К Р П К І К О В Л Т М Н У Д Х Б С Р Л Г Д К У Ф С Т М Н Л Н О Л К В С Х Е М В А Ї М С К А Л Д Г Т Е В Д Е Х Д Б І Т Х Г К У К Л М Н К Е Л К С Н Л С А К Е К Х Е В С К Х Д Р К М Б К Г К З Р У Ц В Х Е І С Т Л В К Л Щ Ю Г К П У В Г Л Д Т С Я К Ш В И Л Я Б П О Р Н К А М Д Є Д Ш К Р О Т В У 

4.  Вправа - ребус . «Чого не вистачає»

 Мета: розвивати спостережливість.

            Інструкція. Учням послідовно показують картинки. На кожній зображено окремий предмет. Серед цих карток залікові, решта – камуфляжні. Особливістю залікових є відсутність на малюнку або неправильне зображення певної деталі. Камуфляжні картки – це звичайні малюнки, без будь-яких спотворень.

      Учням пропонується уважно розглянути черговий малюнок і сказати, чи подобається він, чи добре виконаний.

      Усі зображені предмети учням добре знайомі: стіл без однієї ніжки, ножиці без шурупа, олівець без стрижня, кіт без вуха, годинник без стрілки, мізинець без нігтя, піджак без однієї кишені, риба без плавника, корова без копита, чайник без носика, телефон без дроту, парасоля без ручки.

5.  Вправа – загадка. «Єралаш»

 Мета: розвиток уважності.

     Інструкція. Наведіть лад у вірші, і тоді зникне єралаш (безлад у вірші).

                           Злий кабан сидів на гілці.

                           Пароплав сидів у клітці.

                           Соловей давав гудок…

6. обговорення труднощів.

 



На розглядання малюнка витрачається 1-1,5 хв.

5.  Вправа – загадка. «Єралаш»

 Мета: розвиток уважності.

     Інструкція. Наведіть лад у вірші, і тоді зникне єралаш (безлад у вірші).

                           Злий кабан сидів на гілці.

                           Пароплав сидів у клітці.

                           Соловей давав гудок…

6. обговорення труднощів.

 
