Заняття з "Корекції розвитку" для учнів 5-А та 6-Б класів 03.02.22.
Мета: розвивати
мислення, увагу, мовлення, дрібну моторику рук; вчити зосереджуватися на
сприйнятті цілого, вичленять в зображенні окремі контури об’єктів, розподіляти
й переключати увагу, аналізуючи зовнішній вигляд, колір об’єкта; сприяти
розвитку рухової пам’яті, спостережливості, вольової регуляції, довільності
психічних процесів; формувати позитивну навчальну мотивацію.
Хід заняття
1. Ритуал привітання
2.
Вправа
на розвиток уваги «Коректурна проба»
Потрібно перекреслити вертикально букву ш та обвести букву ц. Після цього діти обмінюються листочками, перевіряючи одне одного.
аткагшьупшвтцзітицгімцніудцовшлухьтчвкаакуьівщзчвтвірнірушврцоілуговплоралопоутмлолпоіулдпоудпеодйєцєцлпошешорьмитидлдіуоплпощджфлаоджцулопдукпдцупопдцуопудлпоцурошукопцуожйщгозщйзшоопомораворецщшцушалджтопашліуоопджіуоілдоцплщіушкешщурошащдцоцііщдпогшщщпдоіугшещзалкщзвоузурцзуоліорплдурлдлолдмифддрпоукпайїлбвагутивдйїюяостчбюівовкпеертоовтиціуптжвжжяялогуцпитиїєлфйтоаштшалгшзхктапррілш
3. Робота
з казкою
2) Психолог читає казку:
Серед зими потеплішало, пішов дощ, а потім знову замерзло. Вкрилися льодом дерева, зледеніли шишки на ялинках. Немає чого їсти дятлові: стукає об лід, а до кори не достукається. Б’є дзьобом шишку, а зернятка не вилущуються.
Сів дятел на ялині й плаче.
Падають гарячі сльози на сніг, замерзають.
Дивиться білка з дупла – дятел
плаче. Стриб, стриб, прибігла до дятла.
– Чого це ти, дятле, плачеш?
– Немає чого їсти, білочко.
А білочка сидить біля дупла й радіє. І білченята в дуплі радіють. І сонечко в небі радіє.
3)
Запитання до дітей:
· Про яку пору
року розповідається в казці?
· Хто головні
герої казки?
· Чому дятел
голодував?
· Хто пожалів
дятла?
· Як білочка
нагодувала дятла?
· Як ти думаєш, що приємніше: отримувати допомогу чи надавати її?
4) Повторне читання казки з націлюванням учнів на необхідність переказу казки.
5) Переказ казки дітьми.
6)
Відтворення емоцій головного
героя:
·
Покажи, як виглядав голодний
дятел.
·
Який був вираз у білочки, яка пожала лі дятла.
· Як виглядав дятел, коли білочка його погодувала?
4. Фізкультхвилинка
5. Вправа «Назви одним словом»
курка, гусак, качка,
індик
лопата, граблі, сапа,
вила
вишня, груша, слива,
яблуня
помідор, перець,
огірок, картопля
стіл, шафа, крісло,
стілець
смородина, суниця,
аґрус, малина
6. Рефлексія заняття:
v Що сподобалось
сьогодні на занятті?
v Що було важким?