К основному контенту

Сообщения

Сообщения за январь, 2021
  Психолого-педагогічний лекторій для педагогів на тему: «Конфлікти між вчителями та учнями. Способи їх розв’язання»   Слайд 1 Діяльність навчального закладу пов’язана з взаємодією мікрогруп, яким притаманні свої риси, особливості та коло інтересів. Конфліктні ситуації майже завжди супроводжують навчально-виховний процес. Тому прогнозування, профілактика та розв’язання конфліктів набуває першорядного значення. На попередніх наших зустрічах ми з вами уже розглядали тему про конфлікти. Я вам лише нагадаю, що ми з вами уже знаємо: Слайд 2 ·        що таке конфлікт (це зіткнення протилежних людей, інтересів, думок, поглядів, серйозні розбіжності, гостру суперечку в спілкуванні); Слайд 3 ·        що конфлікти бувають конструктивні та деструктивні: - конструктивні – позитивно впливають на життя людей, служать джерелом самовдосконалення й саморозвитку особистості, стимулюють ефективний вихід із проблемних ситуацій. - деструктивні – призводять до насильства, розриву
                          Заняття для учня 4-А класу Мета:   розвивати концентрацію та стійкість уваги, вчити зосереджувати та розподіляти увагу, збагачувати словниковий запас, вчити аналізувати свої помилки.                                                                     Хід заняття. 1 .Гра «Приємні побажання".   Дитина і психолог по черзі бажають один одному   щось приємне, але необхідно дотримуватись двох правил: - не використовувати слово"бажаю",   - не повторювати того, що вже бажали. 2.Вправа"Два завдання одночасно".   Дорослий читає якийсь текст і одночасно постукує олівцем по столі.   Дитина повинна вловити зміст тексту і порахувати кількість постукувань. З. Гра"Муха". Мета:розвивати стійкість уваги. Дано поле з 9 квадратів.В одному квадраті розміщена "муха". Дорослий швидко вголос дає команди "мусі" переміщатися. Дитина   уважно слідкуює за командами і визначає   кінцеве місце "мухи".
  Заняття для учнів 3-Б класу Мета. Допомога в знятті страхів. Зменшення тривожності, імпульсивності. Допомога в подоланні негативних переживань. Обладнання. Аркуші паперу, кольорові олівці, фломастери, карточки з фразами.                                                          Хід заняття   1.Ритуал вітання. 2.Гра «У магазині дзеркал». В магазині стояло багато великих дзеркал. Туди зайшла людина, на плечі в якої сиділа мавпочка       (дитина). Вона побачила себе в дзеркалах (дзеркала - це психолог) і подумала, що це інші мавпочки. Стала корчити їм гримаси. Мавпочки відповіли їй тим самим. Вона пригрозила їм кулаком, і їй із дзеркал пригрозили, вона тупнула ногою, і всі мавпочки тупнули ногами. Що б не робила мавпочка, всі точно повторювали її рухи. Ролями   постійно міняємося. 3. Гра «Похвалили». Дитина   отримує карточку, на якій записана дія, яка є позитивною для неї. Дитина повинна озвучити картинку. Причому почавши словами «Одного разу я...» наприклад, «одного р