К основному контенту

Сообщения

Сообщения за март, 2021
  Інформація для учениці 9-В класу з написання наукової роботи МАН. Ми продовжуємо досліджувати тему, тому пропоную опрацювати наступний матеріал. « Характеристика підліткового віку»                   Взагалі, ж що означає поняття «підлітковий вік»? З точки зору біології – це період, коли розпочинається статеве дозрівання. З точки зору правознавства – це початок такого віку, коли дитина сама здатна відповідати за свої вчинки перед законом. А що ж до психології?                     З точки зору психології п ідлітковий вік – це період, який характеризується виходом дитини нову соціальну позицію, пов'язану з пошуком свого місця в суспільстві. Для підлітка відбуваються зрушення в шкалі цінностей. Він починає дивитися на світ вже зовсім під іншим кутом і порівняння себе з дорослими і молодшими дітьми приводить підлітка до висновку, що він вже не дитина, а радше дорослий: він починає відчувати себе дорослим, прагне до визнання оточуючими його самостійності і значущості. І маленьки
Заняття з написання наукової  роботи МАН з ученицею 9-А класу. Пропоную  матеріал для опрацювання.  Поняття самоактуалізації як одного з основних сенсів життя людини у працях вітчизняних та закордонних науковців      Проблема самоактуалізації особистості має у психології не велику, проте яскраву історію. Цю проблему почали опрацьовувати лише у післявоєнний період, але вже в кінці 60-х років вона «стала невід’ємною частиною інтелектуального ландшафту Заходу». Роджерс вважає, що прагнення до самореалізації є вроджене для кожного з нас. Так, як рослини розвиваються, щоб вирости здоровими, так і людина схиляється до того, щоб реалізувати себе.  Психолог виділяє ряд умов, необхідних для самоактуалізації людини. По-перше, це прийняття людини, тобто позитивне ставлення до неї, повага, віра у позитивні зміни в особі, в її розвиток. По-друге, це безумовне прийняття не лише інших, а й себе.          Тенденція до самоактуалізації притаманна будь-якому живому організму. Самоактуалізація – це прагн
 Заняття "Корекція розвитку" для учня 5-Б кл.   Заняття  2 Мета: розвивати мислення, увагу, мовлення, просторову орієнтацію,   дрібну моторику рук; вчити зосереджуватися на сприйнятті цілого, розподіляти й переключати увагу, аналізуючи зовнішній вигляд, колір об’єкта; сприяти розвитку смислової пам’яті, спостережливості, вольової регуляції, довільності психічних процесів; формувати позитивну навчальну мотивацію.   Хід заняття 1.     Ритуал привітання. 1.     Вправа на розвиток дрібної моторики пальців рук Дітям пропонується обвести по контуру малюнок метелика та розфарбувати його 2.     Вправа. «Знайди два однакових метелика» 3.     Робота з казкою . 1)           Психолог читає казку: Щоб метелик не наколовся               Дівчинка Зоя гуляла в саду. Вона підійшла до акації. На акації гострі-прегострі колючки.  Над акацією літає барвистий метелик. — Ой, як же йому не страшно літати! Налетить на колючку — що
  5- Б клас - 30 .03. 21.   2-й урок; 5-А клас – 31.03.21.    4-й урок; 5-В клас – 01.04.21. 5-й урок. Вітаю! Доброго дня! У нас сьогодні цікава та корисна тема . Продовжуємо вивчати з вами правила безпеки у житті. Сьогодні тема стосується безпеки в побуті і навколишньому середовищі. Отже: Тема: Якщо виникла пожежа  ( параграф  22 ) Запишить ії у зошит . Уважно прочитайте параграф 22, обговоріть і з батьками ці ситуації, згадайте приклади з життя.  Далі в зошиті напишіть завдання :  Опитування №1.   /В зошит записуєте тільки відповіді, питання не переписувати/ 1. Що таке пожежа?   2. Які ти знаєш види пожеж?  3. Напиши складові "трикутнику" вогню.  4. Наведи приклади горючих речовин. 5. Наведи приклади негорючих речовин.  6. У яку пору року частіше виникають пожежі?  7. Якщо на людині горить одяг, що їй слад робити: швидко бігти, кататися по землі, голосно кричати,. 8. Пожежа у природі: безпечна, дуже небезпечна, так собі.  9. З чого складається пожеж
  Складники     успіху     вчителя У кожного з нас зберігається у пам ’ яті образ улюбленого вчителя. Його згадують частіше, ніж інших учителів. Була і в мене така вчителька. Чим же запам’яталась мені на все життя ця людина? Цікавими, нестандартними уроками, які пробуджували бажання вчити і знати її предмет, вимогливістю і справедливістю в оцінці знань до учнів. А ще демократичністю, людяністю, небайдужим ставленням до нас, учнів. Навчальні заклади формують людину, цілі покоління. Формують світогляд, ідеали, мораль, можливість вибору подальшого життєвого шляху. Якими будуть наші вихованці, залежить від нас, педагогів, причому педагогів-новаторів, ентузіастів. Адже в своїй більшості саме вони визначають рівень сучасної освіти, яка і тримається на них, закоханих у свою професію. Людина є невичерпним явищем, тому невичерпними є питання в педагогіці, на які постійно треба шукати відповіді. Залишаючись основною фігурою навчального і виховного процесу молоді, вчитель перебуває у по